Podolí chce postavit vlastní čistírnu odpadních vod

28. ledna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodárenské kaly - IMG_0272

Rada Zlínského kraje doporučila zastupitelstvu, aby na příštím zasedání schválila změnu v Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Zlínského kraje, která se týká odkanalizování obce Podolí v okrese Vsetín. Informoval o tom portál zlinskenovinky.cz.

„Situace s vypouštěním odpadních vod v Podolí je nevyhovující a je nutné ji řešit. Původně bylo počítáno s tím, že Podolí bude mít čistírnu odpadních vod společnou s obcí Loučka. Na konci minulého roku požádala obec Podolí kraj o změnu, protože chce vybudovat vlastní čistírnu.  Obec svůj návrh odůvodňuje levnějším řešením s úsporou asi 1,52 milionů korun a celkovou ekonomickou výhodností vlastního provozování systému,“ uvedla radní Zlínského kraje zodpovědná za životní prostředí a zemědělství Margit Balaštíková.

Ve Zlínském kraji se nachází 307 obcí a měst a centrální čištění odpadních vod má vyřešeno 134 obcí. Dalších 167 obcí má pak kanalizaci řešenu částečně a hned šest obcí je bez kanalizace úplně.

Zdroj: zlinskenovinky.cz., ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace