Podnik Lesy ČR podporuje dobrovolné hasiče

24. července 2015 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině , Voda a naše peněženka

Lesy ČR - požár_Opavsko;_foto_21._7.

Státní podnik Lesy České republiky (Lesy ČR) podpoří činnost dobrovolných hasičů v letošním roce částkou jeden milion korun. Informovala o tom dnes mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. 

Od roku 2012 získaly podle mluvčí sbory a jednotky dobrovolných hasičů od podniku Lesy ČR přes dva miliony korun. Jen letos věnoval podnik 500 tisíc korun na vybavení jednotek a dalšího půl milionu na podporu celostátní ankety “Dobrovolní hasiči roku“. „Oceňujeme především rychlost zásahu místních jednotek. Ten bývá zásadní,“ uvádí výrobně technický ředitel podniku Lesy ČR Václav Lidický.

Do pátého ročníku ankety se letos přihlásilo přes sto hasičských kolektivů. Odborná porota nominuje počátkem září 25 jednotek a stejně tolik sborů.  Od 4. září začne na stránkách www.sf-dhr.cz veřejné hlasování. Veřejnost i porota tak ocení nejprofesionálněji provedené zásahy, ale i činnost a akce sborů. Do 15. července posílali hasiči také své fotografie a videa ze zásahů. „V mnoha obcích pracují dobrovolní hasiči s dětmi a mládeží. I proto si zaslouží podporu,“ vysvětlil ředitel Lidický.

Naše voda, foto Lesy ČR

 

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka