Podle vodohospodářů na Přerovsku povodně aktuálně nehrozí

Aktualizováno 16. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

troubky čištění

Přestože se aktuálně zejména sever Moravy a především oblast Beskyd potýká s rizikem povodní, ve střední části Moravy na Přerovsku je situace jiná. Píše o tom olomoucká mutace deníku.cz.

Na různé druhy scénářů jsou připraveni i starostové obcí a měst na Přerovsku, které byly v minulosti postiženy povodněmi. „Oddělení krizového řízení situaci nepřetržitě monitoruje, žádné mimořádné opatření ale v tuto chvíli nechystáme. Pokud by byl vyhlášen první stupeň, tak se svolá povodňový štáb,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Podle něj zjistí lidé informace o průtocích nejen na webových stránkách Povodí Moravy, ale aktuální údaje o stavu hladiny Bečvy v Dluhonicích najdou i na informační tabuli, která je umístěna na rohu náměstí T. G. Masaryka.

Klidní zatím zůstávají i v Troubkách (ilustrační foto) – obci, která je symbolem ničivých záplav v roce 1997 a 2010. „Připraveni jsme na všechno, ale podle modelů, které máme k dispozici, se zvýšení hladiny týká spíše přítoků Bečvy. V Dluhonicích by neměla dosáhnout ani prvního povodňového stupně, i když ze zkušenosti víme, že se to může rychle změnit,“ řekl starosta Troubek Radek Brázda.

Všechna tato zařízení jsou propojena s republikovými systémy a uvedena v digitálním povodňovém plánu, který si můžou prohlédnout nejen členové povodňových komisí, ale i ostatní zájemci na webových stránkách města.

Zdroj: www.denik.cz, ilustrační foto Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka