Podezřelý výlet na Orlík

13. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

DSCN1786 Orlík

Politické hnutí Uzdravme naši politiku láká seniory na předvolební výlet. Jak přitom informoval server ceskapozice.cz, jde o třídenní pobyt s plnou penzí na Orlíku.

Podnikatelský projekt Uzdravme naši politiku si plně zasluhuje výjimečnou pozornost. Pro předčasné volby se „uzdravovači“ dali dohromady s blokem Hlavu vzhůru! kolem Jany Bobošíkové, tedy hodlají usilovat o důvěru voličů. Kampaň začíná a hnutí dál kráčí ve šlépějích Věcí veřejných. Po okopírovaných nápadech typu „časopis zdarma“ a „bezplatná telefonní linka pro voliče“ přichází s novinkou – výhodné zájezdy pro seniory. Třídenní pobyt s plnou penzí na Orlíku pro UNP zprostředkovává a propaguje radnice Prahy 5 skrze své Informační centrum. Důchodci za výlet zaplatí jen 990 Kč na osobu. V ceně mají dopravu, pět jídel denně nebo cvičební hodinu s trenérem Davidem Hufem. K využití budou na místě mít také vířivku, bazén, saunu nebo služby maséra.

UNP bude seniory vysílat na Orlík do objektu Yacht Clubu Radava. Tato společnost s neznámými majiteli je šedesátiprocentním vlastníkem AFC (Art For Communication) Group, reklamní agentury úzce provázané s hnutím UNP; o obou firmách již ČESKÁ POZICE detailně psala v květnu. Z Yacht Clubu Radava se také rekrutovali někteří kandidáti UNP pro krajské volby 2012,  ve stejné společnosti figuroval i někdejší sociální demokrat, nyní místostarosta a předseda klubu UNP na radnici Prahy 5, Jaroslav Nedvěd. Třídenní pobyt s plnou penzí na Orlíku pro UNP zprostředkovává a propaguje radnice Prahy 5 skrze své Informační centrum

Suma 990 korun za tři dny na osobu je přitom hluboce pod cenou, jakou Yacht Club Radava (a to pouze za ubytování)  uvádí na svých webových stránkách. Podle nich stojí jednodenní pronájem apartmánu s dvěma lůžky a přistýlkou 1500 korun. UNP tak bude na každém seniorovi tratit jen za noclehy minimálně pětistovku, když budeme předpokládat, že je ubytují pěkně po třech. Je ovšem samozřejmě možné, že firma má pro „své“ politické hnutí jinou sazbu.

Zdroj: www.ceskapozice.cz, redakčně kráceno, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla