Poděbrady vybudují kanalizaci na Zámostí a koupališti na jezeře

Aktualizováno 20. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

Teplice Prurezna-foto SVS

Poděbrady letos chtějí vybudovat novou kanalizaci a vodovod v lokalitě Zámostí a na koupališti na jezeře za přibližně devět milionů korun. Město upravuje projektovou dokumentaci, po odkanalizování koupaliště by měly u jezera vzniknout další rekreační objekty. ČTK to řekl místostarosta Poděbrad Ivan Uhlíř (TOP 09).

Zámostí a koupaliště Jezero Poděbrady jsou podle Uhlíře poslední dvě místa, která je třeba odkanalizovat a napojit na právě rekonstruovanou čističku odpadních vod. „Jedna účastnice nedala souhlas s vedením přes její pozemek. Proto se projektová dokumentace nyní upravuje a bude vedena náhradní trasou,“ řekl ČTK. Práce by měly začít v nejbližším možném termínu po získání stavebního povolení.

Po dokončení prací by se mělo koupaliště na jezeře, kde se v létě konají i kulturní akce a festivaly, začít dále rozvíjet. „Až se to na jezeře udělá, tak bychom tam rádi ještě nějaké stavby, ale bez kanalizace je tam uzávěra a není tam možno pokračovat. Existuje nějaká studie, která zatím není úplně dotažená, protože bez kanalizace by to bylo jen vyhazování peněz,“ dodal Uhlíř.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace