Poděbrady mají modernizovanou čistírnu za 110 milionů korun

1. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

ČOV odpadní voda - IMG_3867

Poděbrady na Nymbursku mají modernizovanou čistírnu odpadních vod (ČOV) zhruba za 110 milionů korun. „Ve čtvrtek byla čistírna uvedena do zkušebního provozu,“ řekl dnes ČTK starosta Poděbrad Ladislav Langr.

Kapacita čistírny vzrostla z 25.000 ekvivalentních obyvatel na 38.200. Investorem projektu byla společnost Vodovody a kanalizace Nymburk, část nákladů zaplatila z dotace ministerstva životního prostředí. Oprava čistírny trvala více než rok, přibyla v ní druhá biologická linka a ta původní byla rozšířena o další technologie, například o technologii na odstraňování dusičnanů. ČOV tak splňuje nejnovější normy a vypouští lépe vyčištěnou vodu. Zvětšená kapacita čistírny počítá i s případným rozvojem města.

ČOV nyní slouží městu včetně jeho místní částí Kluk, Polabec, Přední Lhota a Velké Zboží a také obcím Pátek, Křečkov a Choťánky. Modernizaci a zvýšení kapacity ČOV chystají i další středočeská města, například Slaný na Kladensku nebo Roztoky u Prahy. Nedávno také skončila oprava kladenské čistírny v části Vrapice za 150 milionů korun.

ČTK, ilustrační foto Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace