Počet míst nabízející kohoutkovou vodu roste

9. srpna 2012 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

karafa_vv_016

Již 32 zařízení v regionu provozovaném Středočeskými vodárnami, a.s. (SV) projevilo zájem o projekt „Kohoutková, prosím“. Informovala o tom dnes mluvčí SV Lenka Kozlová.

Celosvětový trend pití vody z vodovodu tak podle ní dorazil nejen do našich domácností, ale i do zařízení, které poskytují služby široké veřejnosti. Na Mělnicku a Kladensku můžete nalézt karafy od designéra Daniela Piršče nejen v restauracích, ale i v Gastro studio Nowaco při výuce kuchařského umění nebo v některých zdravotnickým zařízeních. Osvěžit se kohoutkovu lze i při studiu v kongresovém centru na zámku Liblice, při návštěvě Městského úřadu v Unhošti a nově v Celicafé na Kladně a Hugo Bagel Café ve Slaném. Jak někteří účastníci v projektu „Kohoutková“ sami přiznávají, svým hostům již několik let nabízejí vodu z vodovodu, a nyní využívají možnost svým hostům nabízet kohoutkovou v krásných karafách.

„Naše společnost na základě výsledku každoročního průzkumu spokojenosti vyslyšela svoje zákazníky a podporuje projekt v pití vody z vodovodu i v restauračních zařízeních. Jak dokazují výsledky průzkumu za loňský rok, již 88 procent dotázaných zákazníků používá vodu z kohoutku na pití, což představuje o 9,2 procenta více lidí nežv roce 2010. V porovnání s rokem 2006 to představuje nárůst o 34,5 procenta. A protože je nechceme ochudit o možnost napít se vody z vodovodu i v jejich oblíbené kavárně, již třetím rokem pokračuje společnost Veolia Voda s projektem, který ve spolupráci s restauračními zařízeními toto umožní,“ sdělil Anatol Pšenička, generálníředitel SV.

„Ta zařízení, která mají zájem svým hostům nabízet kohoutkovou vodu, obdrží zdarma speciální karafy od známého designéra Daniela Piršče a pro všechny, kteří si chtějí ověřit, že pijí kvalitní vodu, bude na vyžádání předložen certifikát. Ten obdrží všichni, kteří se projektu účastní, od společnosti provozující místní vodovodní síť, s aktuálním rozborem vody. Jeden přitom vyjde zhruba na 1600 korun,“ upřesnil Pšenička.

Seznam všech zařízení, kde se napijete kohoutkové, v regionu provozovaném SV naleznete na webových stránkách SV – www.svas.cz nebo na webu www.kohoutkova.cz, v rámci ČR.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace