K plzeňským řekám a kamenným křížům povedou cykloprohlídky

Aktualizováno 28. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

Naše voda - řeka v ČR - 2 IMG_1863

Šedesátikilometrová trasa po kamenných křížích v oblasti severního Plzeňska a o polovinu kratší trasa kolem míst u plzeňských řek jsou letošními novinkami plzeňských cykloprohlídek. Informovaly o tom Lidové noviny.

Kromě nových tras mohou zájemci v regionu vyrazit i na už osvědčené cyklovýlety, a to každý druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci od května do září. Informovala o tom cykloprůvodkyně Radka Žáková, jež trasy připravuje. „Nové okruhy budou mít premiéru v červenci a srpnu, kdy na výlety na kole jezdí nejvíce cyklistů,“ uvedla.

Za kamennými kříži, jež představí opomíjené drobné kamenné památky i s jejich symbolikou a příběhy, se lidé mohou poprvé vydat 13. července. O polovinu kratší, zhruba tří až čtyřhodinovou trasu pak nabídne druhá letošní novinka nazvaná Historií plzeňských řek. Poprvé na ni mohou zájemci vyrazit 14. srpna, trasa zahrne Koterovský mlýn, plzeňský Iris, Prameny, Tyršův most.

Zdroj: www.lidovky.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství