Plavecký bazén v Liberci je zásadně zmodernizovaný

Aktualizováno 29. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

zmodernizovaný bazen v Liberci - foto S group holding, a.s.

Po roce skončila v Liberci přístavba a dostavba městského plaveckého bazénu, jehož cenu se podařilo snížit oproti původnímu rozpočtu o 700 tisíc Kč. Uvedl to mluvčí S group holding Ondřej Paclt.

„Dnes jsme objekt předali investorovi. Přestože se v průběhu výstavby objevily jisté komplikace, např. jsme museli částečně rekonstruovat původní konstrukce bazénu, dílo jsme dokončili v kvalitě a navíc o 700 tisíc korun levněji, než byla vysoutěžená částka 116,4 mil.Kč bez DPH,“ řekl výkonný ředitel dodavatelské firmy SYNER Robert Špott. „Projekt jsme zhotovili nejen ve smluvním termínu a ještě levněji v řádu stovek tisíců, takže jsou zcela eliminovány řeči některých politiků, kteří od počátku této stavbě nepřáli,“ dodal.

Po dohodě s provozovatelem je užitková voda z bazénových van filtrována a místo odtoku do kanalizace je využívána v nových sociálních zařízeních. K objektu z 80.let minulého století přibyla nová moderní část nabízející pětadvacetimetrový bazén s variabilní výškou hladiny či 8,5 metru hlubokou výcvikovou potápěčskou věž. V přístavbě se nachází i malý bazén se slanou vodou a vzduchovými masážními lehátky, dětská sauna nebo nerezová skluzavka.

Pro společnost SYNER je liberecký „plavečák“ již osmým bazénem, když minulosti za podobné realizace vyhrála i dvě prestižní ocenění v soutěži Stavba roku, konkrétně za děčínský krytý bazén a kdyňské Centrum vodní zábavy.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace