Platforma Byznys pro společnost připravuje na září konferenci o vztahu firem k přírodě

13. srpna 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

voda rostlina - IMG_5632

V pořadí čtvrtá z řady konferencí „Ekologická stopa byznysu“ se uskuteční na podzim 2014, konkrétně 24. září 2014. Portál Naše voda o tom informovali organizátoři akce s tím, že tentokrát bude tématem konference vztah byznysu a biodiverzity.

Konference poskytne základní souvislosti a vazby byznysu na biodiverzitu a naopak. Na biodiverzitu se podíváme jak z hlediska přírodních zdrojů, tak i jako na součást firemních pozemků, budov a kanceláří. Většina firemních leaderů v oblasti udržitelnosti si již uvědomuje závislost svého podnikání na přírodním bohatství a biodiverzitě, tzv. druhové rozmanitosti života. „Stabilní přírodní prostředí souvisí s dostupností zdrojů, jako je voda, zem či energie a je klíčové pro dlouhodobou udržitelnost byznysu i lidské společnosti,“ uvádí se v pozvánce na akci.

Její účastníci získají přehled o globálních souvislostech i povědomí o projektech, do kterých je možné se na lokální úrovni zapojit. Termín a místo konání: 24. září 2014, Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace