Pivovary chtějí omezit pijáctví dětí

13. srpna 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

pivo minipivovar - Žumberk - IMG_4092

Během posledních deseti let se zvýšil o sto procent počet patnáctiletých, kteří pravidelně popíjejí alkohol. Připomínají to Hospodářské noviny s tím, že navíc klesá věk, kdy děti v průměru poprvé alkohol ochutnají.

Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) připravuje proto se státem první společnou platformu, která by měla koordinovat preventivní programy proti nadměrnému užívání alkoholu. Prvním krokem byl podpis memoranda o společenské odpovědnosti v této oblasti. „Byla to oboustranná aktivita státu a svazu pivovarů,“ říká národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

V platformě by se podle Vobořila měli nakonec potkat kromě pivovarníků všichni výrobci a distributoři alkoholu, což bude ale ještě běh na dlouhou trať. Člen představenstva ČSPS a  ředitel oddělení korporátních vztahů firmy Heineken Jiří Hauptmann tvrdí, že primární je, aby se v platformě potkali se zástupci státu, velkých neziskových organizací, a pokud se postupně přidají i lihovarníci či vinaři, bude to jen dobře.

Zdroj: Hospodářské noviny, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

           

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka