Pitné vody je ve středních Čechách i přes trvající sucha dostatek

12. srpna 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Situace s dodávkami pitné vody v regionu spravovaném vodohohospodářskou společností 1.SčV, a.s. (Příbramsko, Říčansko, Českobrodsko) je stále příznivá. Zdůraznila to dnes mluvčí 1.SčVK Kristina Blaszczyková.

I přes trvající sucha je podle mluvčí ve využívaných zdrojích dostatek kvalitní vody. Vodohospodáři proto zatím nemuseli ve většině lokalit přistoupit k jakýmkoliv omezujícím či doporučujícím opatřením. „Bude záležet na dalším vývoji počasí a také na změnách zásob vody ve vodních zdrojích. Podle posledních předpovědí by se ale neměly tropické teploty vrátit. “ upozornila Blaszczyková.

Zatím jediný problém tak vznikl pouze v obci Klínec nedaleko Mníšku pod Brdy, kde společnost pomáhá obci s provozem vodovodu. Dlouhotrvající suchý a teplý charakter počasí zde vedl k rapidně zvýšené spotřebě pitné vody ve vodovodu. Z tohoto důvodu musela obec přistoupit v některých dnech k nouzovému zásobování vodou z dovezené cisterny. Spotřeba vody v ostatních lokalitách provozovaných 1.SčV je v důsledku teplého a suchého charakteru počasí mírně zvýšená. Projevuje se na ní zejména častější zalévání a také napouštění bazénů. „Není to ale žádný extrém a vodu bez větších obtíží stíháme v potřebném množství vyrábět a dodávat,“ doplnila Blaszczyková.

Naše voda

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace