V pátek se bude do zásobníků na Plumlově navážet síran železitý

10. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

zákazové cedula Plumlov - 07052013(003)

Firma, která vyhrála výběrové řízení na dodávku síranu železitého bude látku navážet do zásobníků v Plumlově  v pátek 12.7. 2013. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Látkou budou podle jejích údajů naplněny čtyři kontejnery, plnění potrvá podle zatímních předpokladů půl den až den. Od začátku příštího týdne pak poběží zkušební provoz, musí se hlavně ladit komunikace zásobníků se softwarem, který bude přesně látku dávkovat v závislosti na průtocích řek. Zároveň bude koncem týdne navezený do Plumlova obojživelný stroj na sekání dna přehrady, který začne pracovat také začátkem příštího týdne. Původně měl začít se sečením zavodněného dna už dříve, ale byl zapůjčení v povodněmi postižených oblastech, proto se termín sečení protáhl.

„Nejvíce starostí nám momentálně dělají černé skládky v okolí Plumlovské přehrady. Spolupracujeme se starosty obcí a snažíme se černé skládky likvidovat. Je to běh na dlouhou trať, protože lidé si evidentně neuvědomují dopady svého jednání,“ podotýká mluvčí Povodí.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině