Parník Adalbert Stifter bude již od soboty vozit turisty

10. dubna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Adalbert Lipno spouštění 2018

Výletní loď Adalbert Stifter společnosti Rosenberger – Lipno – Line, s.r.o, která na Lipně provozuje veřejnou lodní dopravu, začne od soboty 14. dubna vozit turisty. Informoval o tom dnes manažer pro PR a média Turistického spolku Lipenska (TSL) Pavel Pechoušek.

Na vodu byla loď spuštěna v neděli 8. dubna. Adalbert Stifter a Vltava, což je druhá loď, kterou společnost na Lipenské přehradě provozuje, na jaře poplují o víkendech, svátcích i ve většině všedních dnů. Loď Adalbert Stifter zve k linkovým a okružním plavbám v jižní části vodní nádrže. Tuto loď si mohou skupiny také objednat například na školní výlety nebo firemní večírky. Loď Vltava bude v létě zajišťovat spojení mezi Lipnem nad Vltavou, Frymburkem, Horní Planou a Černou v Pošumaví.

Ceny za jízdenky budou většinou stejné nebo i nižší než v předchozím roce. „Připravili jsme také rodinné jízdenky, při jejichž zakoupení ušetří především rodiny s dětmi. Ceny pro jednotlivce na hlavní trase zůstaly na stejné úrovni. V létě přidáváme plavby pro děti a večerní plavby s hudbou,“ uvádí Karel Andrle, zástupce společnosti Rosenberger –  Lipno-Line. Loď Vltava pro zhruba 100 pasažérů bude v létě spojovat Lipno nad Vltavou, Frymburk, Horní Planou a Černou  v Pošumaví. Větší loď Adalbert Stifter pojme až 250 pasažérů.

Společnost Rosenberger Lipno Line,s.r.o má za sebou rekordní sezónu, na kterou chce letos navázat. Loni jsme přepravili zhruba 50.000 lidí. Jednalo se o naši nejúspěšnější sezónu na Lipně. Zájem nás těší, proto přidáváme plavby navíc,“ uvedl Andrle. Více bude i členů posádky na palubě, kteří budou cestující informovat o zajímavostech, které jsou k vidění na břehu. Budou tak více doplňovat palubní rozhlas.

„Tento rok je navíc významný i z toho hlediska, že si Lipensko připomene 150 let od smrti významného hornoplánského spisovatele, malíře a pedagoga Adalberta Stiftera, který dal název jedné z lodí,“ uzavírá Jiří Mánek z TSL, který se stará o rozvoj cestovního ruchu od Stožce po Rožmberk.

Naše voda, foto: TSL

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině