V parlamentu proběhne v březnu seminář Voda znamená život

7. února 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Černá - Novohradské hory - IMG_0554

Pod záštitou Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny parlamentu ČR se uskuteční ve čtvrtek 9. března v budově sněmovny, Sněmovní 1, Praha 1, místnost č. 205, od 10.00 hodin seminář „Voda znamená život“. Informoval o tom místopředseda výboru Jaroslav Holík.

Na akci budou přednášek například Václav Cílek, Miroslav Trnka, Pavel Vlasák, Ivana Bufková, Jan Kříž, Radek Novotný nebo Tomáš Just. Jak přitom v preambuli k semináři konstatuje právě Václav Cílek, voda a půda představují největší národní bohatství České republiky.

„Zacházeli jsme s ním a pečovali o něj nejméně od neolitu před sedmi tisíci lety a věříme tomu, že se o něj budeme starat ještě hodně dlouhou dobu. Jenže přichází čtvrtá průmyslová revoluce, dostavuje se velké zrychlení lidmi způsobených procesů a mění se ekonomické i sociální vztahy. Seminář je zaměřen na správné zacházení s vodními zdroji a strategii současné i budoucí péče o vodu nejenom v krajině a ve městě, ale i v lázeňství, průmyslu a energetice,“ konstatuje Cílek.

Ze semináře vyjde sborník příspěvků, tak, aby pokud možno byl vytištěn do konce tohoto roku.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (řeka Černá v Novohradských horách)

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace