Paříž prý selhává jako provozovatel vodohospodářského majetku

10. listopadu 2011 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

kohoutek-umyvadlo2

Hněv zvyšuje odvahu zaměstnanců pařížských vodáren. Po první varovné stávce, která proběhla před dvěma týdny, zaměstnanci veřejné instituce odpovědné za hospodaření s vodou v hlavním francouzském městě se opět vydali do ulic, aby vyjádřili své požadavky.

Pět z osmi odborů vydalo předběžné varování blíže neohraničené stávky. Stěžují si na špatné pracovní podmínky a požadují zvýšení platů o pět procent. „Od té doby, co Paříž převzala provozování vodohospodářského majetku do svých rukou, už vůbec nic nefunguje“, prohlašuje zástupce Unsa (jeden z odborových svazů).

Eau de Paris, dříve Sagep, je městká společnost pověřená od roku 2009 zásobováním Paříže pitnou vodou a od ledna 2010 i její distribucí. Do té doby byly provozovatelem dvě soukromé společnosti: Générale des eaux (ze skupiny Veolia Environnement), která zásobovala pitnou vodou pravý břeh Seiny, a Lyonnaise des eaux (ze skupiny Suez) pověřená dodávkami vody na levém břehu řeky. Po sloučení došlo k výraznému snížení počtu zaměstnanců. Nyní zaměstnává Eau de Paris 880 zaměstnanců.

Vyšlo v tisku le Parisien -7/11/2011, pod názvem ´Les salariés d´Eau de Paris dans la rue´

Celý článek naleznete zde: http://www.leparisien.fr/

 

 

 

Související rubriky: Vodovody a kanalizace