Papež bude slavit Velikonoce pivem z Plzně

28. března 2013 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

IMG_1040 pivo

Tradiční velikonoční pozdrav z Plzně– pivo – budou součástí oslav Velikonoc ve Vatikánu. Informuje o tom Plzeňský deník.

Během audience navíc předal osobně papeži Františkovi generální ředitel Plzeňského Prazdroje Doug Brodman originální pivní pohár od českého designéra Ronyho Plesla. Skleněný pohár ve tvaru vejce s vybroušenými velikonočními motivy a jemnými zlatými ornamenty vytvořil Plesl ve spolupráci se skláři z Desné a Kamenického Šenova.

I letos vyslal plzeňský pivovar k velikonočním oslavám ve Vatikánu symbolický počet 2013 třetinkových lahví z velikonoční várky Pilsner Urquell, kterou 11. února na varně pivovaru Prazdroj požehnal plzeňský biskup František Radkovský. Originální plzeňský ležák tak přispěje k oficiálním oslavám Velikonoc v Římě. Tradice zasílání požehnaného plzeňského piva k Velikonocům se zrodila u příležitosti blahořečení papeže Jana Pavla II. v roce 2011. Už třetím rokem se tak pivo Pilsner Urquell účastní velikonočního dění v srdci Říma, kam se v těchto dnech na svátky sjíždějí lidé z celého světa.

Zdroj: Plzeňský deník

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách