Ozvěny EKOFilmu a EKOfóra 2011 nabídnou filmy s vodní tématikou

25. dubna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ekofor-plakat01-bg

Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Praha ve spolupráci s Maďarským Institutem zvou zájemce na slavnostní vyhlášení loňského ročníku soutěží Ekofór a promítání snímků z festivalu ekofilmů. Portálu Naše voda to sdělil předseda centra Michal Švarný.

Akce se uskuteční ve středu 2. května od 18.30 v Rytířské ulici 27  v Praze. Program nabídne výběr dvou filmů z festivalu Ekofilm, které budou zaměřené na téma vyhlašovaného ročníku Ekofóra, tedy na vodu. Návštěvníci se také mohou těšit na výstavu soutěžních vtipů a zajímavý doprovodný program. Vstup na slavnostní večer je zdarma.

Program Ozveny EKOFilmu a EKOFóra 2011 dne  2.5.

18:30 Divoké Maďarsko – Vodní říše

Maďarsko ovlivňuje rytmus jeho řek jako žádnou jinou zemi v Evropě. Orli mořští, vydry a obrovští sumci se dělí o mokřady s mnoha dalšími druhy, které žijíčasto nepovšimnuty v blízkosti místních lidí. „Divoké Maďarsko“ je jejich příběhem, který ukazuje záběry dosud nenafilmovaného chování zvířat, jako např. tančící jeleny nebo  přezimující sumce.

20:00 Studna – Hlasy vody z Etiopie

Každý rok, když do Oromie v Etiopii dorazí období sucha, naženou pastevci lidu Borana svůj dobytek ke starým „zpívajícím“ studnám. Film citlivě a evokativně zobrazuje jejich život v průběhu celého období sucha a ukazuje jedinečný systém vodního zásobování, který dovoluje spravovat to malé množství vody, jež mají k dispozici, jako majetek a právo všech.

21:15 Planeta řek

Planeta řek zkoumá různé způsoby, jakými se lidé, fauna a flora vzájemně ovlivňují s vodními toky naší planety. Kulturně i historicky důležité řeky jsou dnes pod obrovským ekologickým tlakem, a přesto je lidé, žijící na jejich březích, stále oslavují. Amazonka, Dunaj, Ganga, Los Angeles, Rio Grande a Mekong dokládají, jak křehké a důležité tyto vodní toky jsou.

22:00 Ukončení slavnostního večera

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině