V Otrokovicích museli stavět protipovodňové stěny

Aktualizováno 14. června 2012 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

ilustrační foto

Pokračující dešťové srážky ve středu večer znovu zkomplikovaly situaci v některých částech Zlínského kraje. Jednotky hasičů vyjížděly na čerpání vody ze zaplavených sklepů a řešení komplikací u zaplavených cest, ucpaných kanálů a blokovaných koryt potoků. Uvedl to Libor Netopil, mluvčí hasičů Zlínského kraje.V Otrokovicích – Kvítkovicích došlo k opětovnému zaplavování hlavní komunikace ve směru na Napajedla a pronikání vody do blízkého průmyslového areálu. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Otrokovice a jednotka dobrovolných hasičů Kvítkovice. Další komplikace nastaly v části Kvítkovice – Padělky, kde došlo k protržení hrázky. Voda vniká do obydlené části. Na místo vyjely další jednotky hasičů, které zniklou situaci řešily stavbou protipovodňové zábrany.

V obci Lubná na Kroměřížsku bylo hlášeno zatarasení mostku dřevem. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů obce Lubná a profesionální jednotka stanice Kroměříž.

Ve středu v podvečer byly vyslány jednotky jak profesionálních, tak i dobrovolných hasičů k čerpání vody z jednotlivých zaplavených sklepů v obcích Napajedla, Kostelany, Oldřichovice, Loukov a Komňa. U obce Šumice, ve směru na Uherský Brod bylo hlášeno zaplavení komunikace asi 30 cm vody.

Zdroj: Hasiči.cz

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině