Do osady Stanovnice u nádrže Karolinky se už jezdí po novém mostě

Aktualizováno 16. prosince 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Stanovnice_3

Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje (ŘSZK) dokončilo v minulých dnech výstavbu nového mostu přes potok Velká Stanovnice. Výstavba nového mostu přitom nebyla letos v plánu ŘSZK.

„Most v Karolince-Stanovnici jsme chtěli zbourat a nahradit novým již v roce 2012, ale protáhlo se řešení složitých majetkoprávních vztahů, zejména v souvislosti s potřebou umístění provizorního mostu na dobu výstavby,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Silnice, kterou most převádí přes potok Velká Stanovnice, napájící vodárenskou nádrž Karolinka, je jedinou přístupovou komunikací do této lokality a jezdí po ní i autobus linkové dopravy. Trasu proto není možné uzavřít.

Nový most má nosnou konstrukci montovanou z flexibilních dílců vlnitého plechu, světlou šířku 4,74 metru a světlou výšku 1,96 metru. Je vybaven mostním ocelovým trubkovým zábradlím se svislou výplní. Cena stavby činila 7,753 milionu korun.

Naše voda – Magdalena Machová, foto ŘSZK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině