New Orleans prodlužuje smlouvu s Veolií

Aktualizováno 21. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

ÚČOV Praha

Společnost Veolia specializující se na vodohospodářské služby, odpadové hospodářství a energetiku oznámila, že došlo k prodloužení její smlouvy s orgány odpovídajícími za vodovody a kanalizace v New Orleansu. Informovala o tom mluvčí společnosti Veolia pro ČR Marcela Dvořáková.

Hodnota této zakázky je podle Dvořákové 122 milionů dolarů. Smlouva podepsaná se Sewerage and Water Board (SWB New Orleans) na dobu deseti let s možností případného prodloužení zahrnuje „provoz, údržbu a řízení dvou čistíren odpadních vod v New Orleansu“ ve státě Louisiana. Kapacita čistírny umožní vyčistit v kombinovaném provozu přes 550 000 m3 vody denně.

Nová dohoda s Veolii „bude znamenat podporu zejména pro místní podniky nacházející se v obtížné situaci“, protože SWB se zavázal, že nyní bude 30 % příjmů z tohoto partnerství investovat do místní ekonomiky. Podle slov výkonného ředitele SWB Cedrica S. Granta „Veolia významnou měrou přispěla k tomu, že se pro obyvatele New Orleansu stal Sewerage and Water Board klíčovým partnerem v oblasti životního prostředí. SWB těší, že bude v navázaných partnerských vztazích pokračovat a že bude moci nabídnout nové možnosti komunitám regionu, které se potýkají s potížemi.“ Dceřiná společnost Veolie s názvem Veolia Water North America South LLC poskytuje služby SWB v rámci partnerství veřejného a soukromého sektoru již od roku 1992, přičemž toto partnerství „patří k jedněm z nejvýznamnějších ve Spojených státech“.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda (ÚČOV Praha) – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace