Opravy po povodních uzavřou v Krkonoších Černohorskou cestu

30. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

déšť - povodně IMG_0375

V souvislosti s opravou Černohorské cesty z vrcholu Černé hory do Janských Lázní uzavírá Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) dočasně na dva měsíce uvedenou turistickou cestu. Informoval o tom mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Oprava podle jeho slov souvisí s likvidací následků loňských červnových povodní, Černohorská cesta byla totiž jedna z nejvíce poničených. „Přívalový déšť podemlel v několika místech komunikaci, která hrozí sesutím známé turistické cesty. Po nezbytném zajištění v loňském roce můžeme letos celou cestu zrekonstruovat a opravit. V podemletých úsecích bude odstraněn asfaltobeton, doplněny podkladní vrstvy a znovu obnoven asfaltový povrch. Budou opraveny poničené propustky; příkopy a podélné odvodnění budou stabilizovány a zajištěny těžkým záhozem. Opravovaný úsek začíná u srubu Správy KRNAP v Janských Lázních a končí na odbočce k Zrcadlovkám,“ informoval Drahný.

Zásobování okolních bud bude možné denně do 7. hodiny a po 17. hodině. S ohledem na charakter prací a zejména na bezpečnost ale bude na Černohorské cestě po dobu rekonstrukce úplně zakázán průjezd cyklistů a koloběžkářů.

Předpokládaný konec uzávěry je 30. červen 2014.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka