Oprava vodovodu si vyžádá dvoudenní odstávku v části Příbrami

Aktualizováno 27. září 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nezbytná výměna nefunkčních úsekových šoupat na hlavním zásobním vodovodním řadu z úpravny vody Kozičín a ovládacích šoupat v armaturní komoře dvoukomorového vodojemu Březové Hory  si vyžádá dvoudenní přerušení dodávek pitné vody v částech Příbrami III, IV, VI a Podlesí včetně průmyslové zóny.Uvedla to Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1. SčV, a.s.

Odstávka proběhne ve dnech 4. a 5. října 2016 a bez dodávky pitné vody se ocitne přibližně 2 000 obyvatel. V souvislosti s odstávkou může zároveň dojít k přechodnému snížení tlaku dodávané vody v části Příbrami VI.

„ Jedná se o nezbytnou výměnu sekčních šoupat na  hlavním zásobním vodovodním řadu, kde v současné době nelze odstavit menší oblast. Právě výměna těchto zastaralých a nefunkčních šoupat zaručí do budoucna snazší a rychlejší ovládání vodovodní sítě a komor vodojemu, a v případě budoucích poruch umožní odstavení pouze dotčených částí, uvedla Kristina Blaszczyková.

Odběratelé jsou o přerušení dodávek pitné vody informováni oznámením do schránek, prostřednictvím webových stránek a v případě, že jsou registrováni v systém SMS info, tak sms zprávou. V době odstávky bude zajištěno náhradní zásobování přistavenými voznicemi a mobilní cisternou. „Přesný popis uzávěry včetně dotčených ulic a rozmístění cisteren je uveden na webových stránkách www.1scv.cz“ doplnila Blaszczyková.

Po obnovení dodávek vody vodohospodáři upozorňují na možnost krátkodobého zakalení pitné vody a častého poklesu tlaku vody, což může být způsobeno následným odkalováním vodovodní sítě.

Naše voda

 

 

 

  1. SčV, a.s., je provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ. Společnost zásobuje pitnou vodou 95 tisíc obyvatel a spravuje 813 kilometrů vodovodní sítě a 571 kilometrů kanalizačních stok. K lepší a dostupnější informovanosti zákazníků slouží zákaznické centrum v Příbrami a kontaktní místa v Sedlčanech, Mníšku pod Brdy, Říčanech, Českém Brodě, Jesenici a Čelákovicích a nepřetržitá zákaznická linka 840 111 322 nebo 601 275 275.

 

 

Vaše dotazy zodpoví:

Kristina Blaszczyková

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace