Oprava kanalizace na půl roku uzavře Sakařovu ulici v Pardubicích

26. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

opravy přípojka 2

Oprava kanalizace uzavře od 6. února do 31. července Sakařovu ulici v Pardubicích. Dopravní omezení se budou týkat i přilehlých ulic, městská hromadná doprava bude jezdit po objízdné trase. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru dopravy Vladimír Bakajsa.

„Konkrétně ulice Winterova, Gebauerova, Holubova a Na Bukovině budou během rekonstrukce kanalizace fungovat jako slepé ulice, po dokončení oprav budou opět obousměrné,“ řekl Bakajsa. Objízdná trasa linky číslo pět povede z Jahnovy třídy u krajského úřadu, kde vozy odbočí do Husovy ulice, pojedou do ulice Věry Junkové a skončí na točně Židov. Po cestě budou tři náhradní zastávky.

Kanalizace v Sakařově ulici je stará, potrubí nahradí betonové a kameninové roury, které mají vyšší životnost. Vodárny rovněž napojí stoky z bočních ulic. Rozkopanou silnici stavební firma opraví včetně nového povrchu. Práce budou stát 25 milionů korun bez DPH, uvedl Aleš Hudec z vodáren.

ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace