Oprava hráze březovské přehrady u Karlových Varů se na zimu přeruší

25. října 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Přehrady a vodní díla

vd-prehrada-brezova-povodi-ohre

Povodí Ohře a Ředitelství silnic a dálnic opravují chodníky na hrázi březovské přehrady. Práce ale na zimu přeruší a budou pokračovat na jaře. Přes zimu tak zmizí i dopravní omezení na hrázi, přes kterou jezdí auta z Karlových Varů do Mariánských Lázní a na Plzeň, řekl ČTK mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

„Asfaltová komunikace se dělala asi před deseti lety. Tehdy se dělaly i chodníky, ale ty se nepovedly. Sype se tam beton, hydroizolace je tam špatná. Proto jsme nyní přistoupili k opravě, aby izolace byla taková, jaká má být. Zároveň s tím se upravují i zídky na hrázi,“ uvedl Svejkovský.

Stavba, která podle projektu měla stát asi 15 milionů korun, začala letos a původně měla i letos skončit. „Ale rozsah prací se ukázal větší. Dokončit i druhou stranu hráze je letos už nereálné a navíc už je počasí, které betonáži nesvědčí. Letos tak dokončíme jednu půlku a asi začátkem dubna se ke stavbě vrátíme,“ doplnil Svejkovský.

Na stavbě se částečně podílí i Ředitelství silnic a dálnic, protože zatímco Povodí Ohře patří hráz, silnice a mosty jsou zase Ředitelství silnic a dálnic.

ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (přehrada Březová)

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině