Opětovná krádež bezpečnostních prvků na jezu na Olomoucku

7. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PMO - záchranné prvky jez

K opětovnému odcizení záchranných prvků z nebezpečného jezu, tzv. Jamborova prahu na toku Střední Morava v Olomouci, došlo v neděli v noci. Informoval o tom dnes tiskový odbor státního podniku Povodí Moravy.

Podle Povodí na místě v tomto případě vydržely záchranné lano a podkova osm měsíců. Povodí Moravy nicméně dnes tyto prvky na jez znovu osadí. Na samotném začátku letošní vodácké sezóny odcizil neznámý zloděj lano a podkovu sloužící k záchraně tonoucích. Stalo se tak na nebezpečném jezu, tzv. Jamborově prahu, v Olomouci. „Záchranné prvky byly z tohoto jednoho jezu odcizeny již podruhé za necelý rok. Je to velice smutné, vždyť tyto prvky instalujeme pro zvýšení bezpečnosti a šancí na záchranu,“ říká generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

První záchranné prvky, tedy 30 m záchranné lano a pěnová podkova, byly na Jamborově prahu osazeny Povodím Moravy v červenci 2014. Po dvou měsících byly neznámým pachatelem odcizeny a nově osazené prvky vydržely do noci z 3. na 4. května 2015. Událost byla nahlášena Polici ČR.

Naše voda, foto povodí Moravy

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy