Opět varování před bouřkami a kroupami!

8. srpna 2013 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

IMG_0420

Český hydrometeorologický ústav vydal dnes další varování před velmi silnými bouřkami. Platí od čtvrtečního odpoledne do páteční šesté hodiny ráno.

Varování se vztahuje na velmi silné nebo silné bouřky na celé území České republiky s výjimkou Karlovarska, Ústecka a Liberecka.

Ještě dnes bude do východní poloviny našeho území proudit tropický vzduch. Maximální denní teploty vystoupí ve východní polovině Čech a na Českomoravské vrchovině na 30 až 34 °C, na Moravě a ve Slezku 32 až 37 °C, na jihovýchodě ojediněle až na 39 °C.

Na přecházející studené frontě se během dnešního odpoledne vyskytnou v Čechách, mimo severozápadu území, silné bouřky, které budou postupovat zvolna k východu a které budou intenzivní především ve večerních a nočních hodinách v centrální části území. V této oblasti mohou být bouřky provázené nárazy větru kolem 25 m/s, krupobitím a přívalovými srážkami kolem 45 mm. Při svém dalším postupu během noci na východ Moravy a do Slezska budou bouřky slábnout, avšak i nadále se v nich mohou vyskytnout především nárazy větru kolem 20 m/s. V pátečních ranních hodinách bouřková činnost nad Moravou a Slezskem přechodně ustane.

Zdroj: ČHMÚ

 

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině