Olomoucký jez pod Šantovkou získá bezpečnostní prvky

9. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

řeka Morava Olomouc

Odborníci z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci prozkoumali jez na soutoku Moravy a Mlýnského potoka pod obchodní galerií Šantovka a doporučili jeho větší zabezpečení. Informoval o tom Český rozhlas.

Podle koordinátora průzkumu Jiřího Vrby je jez sjízdný, za určitých okolností ale může skrývat nebezpečí.„Myslím si, že hasiči, policie, všichni, kdo to viděli, v tuto chvíli vědí, co si pod tím mají představit a že vědí, že když sem přijdou a pošlou do toho chlapa, který bude v plovačce, bude přivázaný na laně, tak že je velká pravděpodobnost, že se opravdu podaří tonoucího zachránit,“ říká Jiří Vrba.

Povodí Moravy na  doporučení vodních záchranářů jez doplní do čtrnácti dní  bezpečnostními prvky.„Hlavně tady budou naváděcí cedule  směrem od Šantovky, pak tady budou výstražné a informační cedule se záchrannými prvky,  jako je záchranné lano zhruba 30 metrů a záchranná podkova,“ slibuje vedoucí provozu Josef Holásek.

Zdroj: www.rozhlas.cz, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová (Olomouc)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka