Do olomouckého Mlýnského potoka se dostala neznámá látka

Aktualizováno 5. října 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

hasič zasahuje u znečištění hladiny - foto HZS

Třináct minut po čtrnácté hodině ve čtvrtek převzala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje informaci o úniku neznámé látky do Mlýnského potoka v Olomouci. Informoval o to  mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči v místě pozorování látky na hladině nezasahovali a posunuli se po toku k Bezručovým sadům, kde zahájili výstavbu norných stěn. Likvidace v místě ohlášení by byla neúčinná z pohledu zachycení většího množství této nebezpečné látky. K pomoci následně povolal velitel zásahu další dvě dobrovolné jednotky hasičů Holice a Droždín. Rovněž v průběhu naší činnosti doplňujeme ze stanice Olomouc další materiál k likvidaci, včetně většího množství sorbentu.

„Provedli jsme odběr této neznámé látky a analýzu. Hodnoty našeho prvotního šetření nevykazují žádné velké nebezpečí a nelze v tuto chvíli přesně stanovit charakter a popis látky,“ řekl mluvčí.

Z důvodů zamezení úniku do nedalekého toku řeky Moravy a podle zvážení okolností na místě zásahu instalovali hasiči již třetí nornou stěnu a pokračovali v jímání látky pomocí sorbentu do připravených nádob.

Zdroj: Požáry.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace