Okolí Lipna budou o prázdninách křižovat speciální autobusy

13. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

přehrada Lipno - IMG_0632

Od soboty 1. července až do neděle 3. září 2017 budou v okolí nádrže Lipno jezdit speciální prázdninové autobusy. Informoval o tom dnes předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Trasa autobusů povede z Rožmberka nad Vltavou do Nové Pece a z Horní Plané do Přední Výtoně. Návštěvníkům celé oblasti se tak otevírá nová možnost vyrazit za cyklistikou, pěší turistikou i aktivním pohybem do celého regionu. Páteřní, modrá autobusová linka s přívěsem na 30 kol začíná v Rožmberku nad Vltavou na náměstí, odkud pokračuje přes Vyšší Brod, Loučovice, Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černou v Pošumaví a Horní Planou do Nové Pece až na Jelení Vrchy. Vybrané spoje na této lince zajíždí také z/do Českého Krumlova a Boršova nad Vltavou. Síť doplňuje zelená, turistická linka s možností přepravy 7 kol vedená z Horní Plané, přes Černou v Pošumaví, Frymburk, Lipno nad Vltavou do Přední Výtoně až na Svatý Tomáš.

„Naše autobusy jsou otevřené pro každého. Unikátnost našeho projektu spočívá však v možnosti cestovat autobusy i bezplatně, a sice s kartou Lipno.card. K přepravě zdarma s Lipno.card můžete využít všech spojů linek 320921 a 330821 mezi zastávkami ležícími od Rožmberka nad Vltavou, náměstí po Novou Pec, Jelení Vrchy,“ informoval Mánek.

Prezentace akce pro média spojená s tiskovou konferencí proběhne už ve středu 21. června, sraz akreditovaných účastníků je v 9.00 v Lipně nad Vltavou na parkovišti vedle COOPu, vlastní tisková konference pak proběhne v hotelu Svatý Tomáš ve stejnojmenné obci od 10.00 hodin.

Naše voda, foto Naše voda (Lipno) Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství