V odebraných vzorcích alkoholu zatím kontroloři metanol nezjistili

13. září 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

starý novější záchod IMG_8400

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) provedla zatím 2 614 kontrol alkoholu na obsah jedovatého metanolu, všechny zanalyzované vzorky ale byly v pořádku. Informovala o tom dnes ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová.

SZPI podle Böhmové intenzivně prověřuje alkohol prodávaný zejména v menších prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny. Inspektoři zatím provedli 2614 kontrol a odebrali 169 vzorků. Z nich dosud prošlo analýzou 89 a všechny vyhověly limitům na obsah metylalkoholu.

Všech 215 inspektorů SZPI je v terénu a kvůli smrtelným otravám metylalkoholem se zaměřují právě na kontrolu prodávaného alkoholu. Provedli 2614 kontrol a odebrali už 169 vzorků,z toho 7 pro potřeby Policie ČR. Zatím zanalyzovali 89 vzorků, všechny byly v pořádku.„V důkladných kontrolách budeme pokračovat. Situaci se maximálně věnujeme. Oproti běžnému stavu se počet kontrol alkoholu zvýšil několikasetnásobně. Inspekce úzce spolupracuje s Generálním ředitelstvím cel ČR a hygienickou službou a policií,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

Pokud SZPI zjistí podezřelou lihovinu, neprodleně odebere vzorek, na místě jej zapečetí a nařídí neuvádět předmětnou šarži nápoje do oběhu.

Naše voda

 

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách