Od zítřka je možné splouvat Teplou Vltavu každý den

31. května 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Soumarský most - start splouvání Teplé VltavyIMG_2817

Od 1. června, tedy od zítřka, je možné splouvat Teplou Vltavu od Soumarského Mostu každý den. Informovala o tom dnes přímo v uvedené lokalitě Hana Picková z Informační a strážní služby Správy Národního parku (NP) a CHKO Šumava odpovědná za splouvání.

Vodáci již přitom podle ní splouvají Teplou Vltavu od 1. května. V průběhu 10 dní, během nichž bylo splouvání v květnu povoleno, sjelo úsek od Soumarského Mostu do Pěkné celkem 226 lodí. Na vodu se smí v této oblasti vyrazit do 31. října.

Od zítřka platí podle Pickové pro splouvání částečně jiná pravidla. Splouvat je možné na rozdíl od května každý den. V případě, kdy se hladina pohybuje mezi 51 a 61 centimetry, mohly ještě loni splouvat čtyři skupiny po 7 lodích, letos může takových skupin vyrazit devět. Každý den se splouvá celkem 12 hodin – od osmi ráno s doplutím do osmi večer. Poslední vyplutí z registračního místa na Soumarském Mostě je možné v 16 hodin. V řadě případů je splouvání Vltavy možné jen v doprovodu akreditovaného průvodce.

Na informačním a registračním místě Soumarský Most platí také nová otevírací doba – od zítřka každý den od 7.30 do 16.30 hodin. Nově je také podél horního toku Vltavy od Borových Lad po Novou Pec otevřena naučná stezka pro vodáky s názvem „Vltava v Národním parku Šumava“. Správa NP podél ní rozmístila 11 informačních tabulí s údaji o okolní přírodě.

Podrobnosti o pravidlech splouvání lze najít na http://www.npsumava.cz/cz/1059/1800/clanek, specielně pro vodáky je možné získat více informací na E-mailu hana.pickova@npsumava.cz

Poplatky za splouvání se pohybují v rozmezí od 300 do 500 korun.

O tom, jak to na Soumarském Mostu aktuálně vypadá, si můžete udělat podrobnější představu ve fotogalerii na facebookové verzi portálu Naše voda. Redakce portálu byla totiž dnes na tiskové konferenci Správy NP a CHKO Šumava na této lokalitě přítomna.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka