Ocenění pro litovelský pivovar za novou technologii

20. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Litovel_Velikonoce_2010_multipack_(nahled)

Projektem roku 2013 se stala rekonstrukce horkovodního hospodářství varny a výměna stávajícího zdroje tepla v pivovaru Litovel. Informuje o tom moravská mutace deníku Právo.

V soutěži, kterou každoročně vyhlašuje CzechInvest, získala podle listu rekonstrukce ocenění za druhou nejúspěšnější realizaci. Jejím výsledkem je snížení spotřeby zemního plynu pivovaru a celkové energetické náročnosti výroby. Ekonomicky jde o investici s dlouhodobou návratností, o to větší je ale její dopad ekologický. „Dříve jsme dokázali zpětně využít pouze malou část energie, dnes je toto množství podstatně vyšší. Současně se nám podařilo významně snížit množství emisí a to je výborná bilance z pohledu ekologie,“ uvedl k investici ředitel pivovaru Lumír Hyneček. Díky efektivnímu využití odpadního tepla se pivovaru podařilo snížit nejen celkovou spotřebu tepelné energie, ale současně i vody, která je pro výrobu piva klíčová.

Soutěž vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Jde o prestižní projekt, který hodnotí realizované projekty českých podnikatelů podpořené ze strukturálních fondů EU v předchozím roce.

Zdroj: regionální mutace Právo – střední a východní Morava, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony