Obvinění v zakázkách proti povodním zatím nepadlo

13. dubna 2018 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

PMO ochrana olomouc

Po středečním zásahu Národní centrály proti organizovanému zločinu na státním podniku Povodí Moravy, olomoucké radnici a ve stavební firmě v Olomouci zatím nebyl nikdo obviněn. Informuje o tom Olomoucký deník.

Nadále probíhá prověřování podezření, která se týkají zakázek na výstavbu protipovodňových opatření. O jaké zakázky se konkrétně jedná, se zatím nepodařilo zjistit. Povodí Moravy zopakovalo, že probíhající akce za 750 milionů korun v Olomouci pokračuje podle harmonogramu. „Nikdo nebyl obviněn, jsme ve fázi prověřování. V tuto chvíli nelze poskytovat žádné informace,“ sdělil dozorující státní zástupce Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.

Povodí Moravy, kde policie zasahovala, zopakovalo, že policejní vyšetřování nezastavuje aktuální stavbu protipovodňových opatření zahájenou v minulém týdnu v Olomouci. „Zahájená etapa bude pokračovat podle schváleného harmonogramu,“ sdělil mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Ministerstvo zemědělství, pod které Povodí spadají, včera vyšetřování zakázek nechtělo komentovat a nevyjádřilo se ani k tomu, zda v nich zjistilo nějaké nesrovnalosti z posledních let. „Vzhledem k tomu, že policejní vyšetřování není uzavřeno, nebude Ministerstvo zemědělství v současné době situaci komentovat,“ sdělilo k prověřování podezření v organizacích resortu.

Zdroj: Olomoucký deník (redakčně kráceno), ilustrační foto (protipovodňová opatření Olomouc) archiv Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy