Obec Lom čeká rekonstrukce vodovodu a kanalizace

25. dubna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

voda-sklenice91

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila souběžnou rekonstrukci kanalizace a vodovodu v Lomu, v Nerudově a Vrchlického ulici na Mostecku. Uvedl to dnes mluvčí SVS Jiří Hladík.

Původní litinový vodovodní řad průměru 80 mm je vlivem stáří v nevyhovujícím technickém stavu a opakovaně poruchový. V jeho blízkosti je vedena kanalizační stoka, která bude v rámci jednoho výkopu rovněž rekonstruována.

V rámci investiční akce SVS dojde k výměně 270 metrů vodovodu za odolný vysokohustotní polyetylén (HD-PE) průměru 100 mm. Na tomto úseku bude zároveň přepojeno deset stávajících vodovodních přípojek a vyměněny budou dva podzemní hydranty. Co se týče souběžně vedené kanalizační stoky, nově bude použita kamenina a bude vyměněno 188 metrů průměru 300 mm. Zároveň bude přepojeno devět stávajících kanalizačních přípojek. Závěrem stavby dojde k obnovení povrchu komunikace, kdy v Nerudově ulici a části Vrchlického ulice má být proveden v celé šířce mikrokoberec.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 23. dubna 2012. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 31. srpna 2012. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde je pro rok 2012 naplánováno v této kategorii celkem 19 staveb za celkových 79,6 milionu korun bez DPH.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace