Obec Bystřice nakonec dotace na výstavbu vodovodu získá

18. května 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

voda-sklenice3

Obec Bystřice na FrýdeckoMístecku napodruhé přesvědčila ministerstvo zemědělství o výjimečnosti svého projektu výstavby vodovodu a kanalizace pro pozemek v lokalitě Farské.

Podle informací deníku Právo uvolní Bystřice pozemek pro výstavbu nových domků pro většinu rodin, kterým nynější bydlení vezme budoucí rychlostní silnice. Připravované výstavbě nové komunikace na silničním tahu na Slovensko, která má odklonit dopravu z center obcí na Třinecku, bude totiž muset v Bystřici ustoupit jedenáct rodinných domů. Uvedený pozemek hodlá obec podle starosty Ladislava Olšara zasíťovat a má již k tomu připravené projekty na výstavbu vodovodu, kanalizace, plynovodu a komunikací. Obci přitom finančně pomůže Moravskoslezský kraj, a to dotací pět miliónů korun. O dotaci na vodovod a kanalizaci Bystřice požádala ministerstvo zemědělství.

„Náš projekt byl však po prozkoumání vyřazen z důvodu nízkého počtu napojených občanů,“ uvedl Olšar. Obec se však nevzdala. „Po obdržení negativního stanoviska jsme okamžitě požádali ministra zemědělství o udělení výjimky našemu projektu s přihlédnutím k situaci, která je u nás nestandardní. Ministr rozhodl o udělení výjimky, nyní se rozhoduje o výši dotace,“ řekl Olšar s tím,že jak vysoká bude dotace a kolik bude činit spoluúčast obce, by mohlo být známo do dvou až tří týdnů. Náklady na výstavbu vodovodu a kanalizace jsou podle Olšara odhadovány na 16 mil. korun. „Projekty máme připravené, chystáme vše tak, abychom o prázdninách zahájili práce,“ doplnil.

Zdroj: Regionální mutace Právo -Severní Morava

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace