Obce na Uherskohradišťsku dokončily kanalizaci za 231 milionů Kč

29. října 2014 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

kanalizace-trubky2

Obce Zlechov, Tupesy a Břestek na Uherskohradišťsku dokončily výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod ve Zlechově celkem za 231 milionů korun.

Projekt podpořil 95 miliony Kč Státní fond životního prostředí ČR a 20 miliony korun i Zlínský kraj. ČTK o tom informovala mluvčí hejtmanství Gabriela Sýkorová Dvorníková.

„Podařilo se dokončit komplikovanou stavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. Největší podíl na tom mají starostové zmíněných obcí, jejich zastupitelstva, ale také občané, kteří museli snášet rozkopané silnice, chodníky a přístupy ke svým domovům,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Ivan Mařák. „Bez toho, aby se potkala dobrá vůle, ochota ke spolupráci a nasazení, bychom nemohli završit tak náročné dílo,“ dodal starosta Tupes Oldřich Vávra.

Svazek obcí nazvaný Čistý Zlechovský potok byl založen před devíti lety za účelem zlepšení stavu vody ve zmíněném potoku i v řece Moravě, ale také pro odkanalizování Zlechova, Tupes a Břestku v délce bezmála 14.000 metrů. O čtyři roky později, 12. září 2009, mohl být projekt Čistý zlechovský potok odstartován a dokončen byl letos. Zlechovský potok patřil mezi významné znečišťovatele řeky Moravy. Splašková voda do něj už nepoteče, odvede ji kanalizace.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace