Obce na Blanensku chystají projekt za 300 milionů

Aktualizováno 3. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

ilustrační foto

Nová kanalizace zvlášť pro splaškovou a zvlášť povrchovou vodu v Rudici a v Senetářově. Čerpací stanice v Krasové, Senetářově a Rudici. Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Jedovnicích. To je v kostce projekt Jedovnicko – čistírna odpadních vod a kanalizace o kterém informuje Blanenský deník.

Projekt je v režii Svazku vodovodů a kanalizací měst a obcí okresu Blansko. Celá stavba má podle odhadů stát téměř tři sta třicet milionů korun. Stavět se začne zřejmě příští rok.

„Tato stavba se připravuje už zhruba čtyři pět let. Do projektu jsou zahrnuty obce Vilémovice, Krasová, Senetářov, Jedovnice a Rudice. Odpadní vody z těchto obcí budou nově čištěny centrálně v čistírně odpadních vod v Jedovnicích. Tu také čeká rekonstrukce,“ uvedl v Deníku tajemník Svazku Petr Tioka s tím, že čističku v Jedovnicích nyní využívají kromě místních také Vilémovice.

Hlavním důvodem, proč se Svazek do projektu společně s obcemi pouští, jsou zastaralé čistírny odpadních vod v Krasové a Rudici. A také přísnější požadavky ze strany Evropské unie na čištění odpadních vod.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace