NZM zve o státním svátku do svých expozic

25. října 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

zámek Kačina - NZM bylinková zahrádka

V sobotu 28. října mají nejen děti, ale tentokrát i rodiče a všechny další dospělé osoby vstup do většiny poboček Národního zemědělského muzea (NZM) zdarma. Informovala o tom mluvčí NZM Lenka Martinková.

Například v Čáslavi mají návštěvníci možnost vidět prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě. Na zámku Kačina, který patří k nejhodnotnějším empírovým stavbám v České republice, je možné navštívit prohlídkový okruh věnovaný historii českého a moravského venkova a historii stravování, výjimečně bude zdarma přístupný i skleník. Lovecké muzeum na Ohradě patří mezi naše nejstarší muzea vůbec a v sousedství se také nachází zoologická zahrada. Expozice se kromě myslivosti věnuje i rybářství a sokolnictví.

Pražskou pobočku Národního zemědělského muzea je možné navštívit celoročně, mezi nejnovější výstavy patří i vizuálně atraktivní Dělat les, velkým tahákem je i nově otevřená expozice Gastronomie. „V měsících říjnu a listopadu mají návštěvníci poslední možnost vidět některé z výstav před ukončením návštěvní sezóny. NZM Praha, muzeum Valtice, zámky Kačina a Ohrada ale připravují zajímavý program také pro období adventu,“ dodává generální ředitel NZM Milan Jan Půček.

Naše voda, foto (skleník na zámku Kačina) archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství