NP Šumava vydal kalendář se zvířaty, i vodními

25. července 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

Dokument1

Plný pro Šumavu typických zvířat je nový kalendář Správy Národního parku (NP) a chráněné krajinné oblasti Šumava, který je teď nově k dostání na informačních střediscích po celé Šumavě. Informoval o tom mluvčí NP Pavel Pechoušek.

Kalendáři dominuje fotka výra velkého, který upřeně hledí z obálky. Na dalších stránkách jsou obrázky vydry říční, brhlíka lesního, nebo lišky obecné. Kalendář vychází v netradičním formátu 45 x 45 centimetrů.„Chtěli jsme se odlišit od ostatních, trochu překvapit konkurenci a upoutat pozornost lidí, kteří se o Šumavu zajímají,“ podotýká Josef Štemberk, vedoucí oddělení marketingu Správy NP a CHKO Šumava.

Autoři fotografií jsou zčásti zaměstnanci správy parku a zčásti také externí fotografové. V kalendáři jsou zvýrazněné dny, které jsou důležité z hlediska ochrany přírody, jako je například Den bez aut, nebo například Světový den vody.

Cena kalendáře je 99 korun a je v prodeji na informačních střediscích správy parku a v některých infocentrech, které provozují obecní úřady šumavských obcí. Poštou na dobírku se bohužel objednat nedá.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace