NP České Švýcarsko vyhlásil vědomostní soutěž

16. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

soutěž NP Švýcarsko 120314_mariina_500px

Správa Národního parku (NP) České Švýcarsko vyhlásila vědomostní soutěž „Náš národní parkČeské Švýcarsko“, jejímž letošním tématem je Turistika v národním parku. Správa o tom informuje na svých webových stránkách.

Soutěžící si zodpovězením deseti otázek ověří, jak dobře znají fakta o známých turistických cílech Českého Švýcarska. Své odpovědi pak mohou zaslat na adresu správy národního parku poštovní cestou a nově i prostřednictvím internetového formuláře. Bližší informace o soutěži jsou k dispozici na internetové stránce http://www.npcs.cz/vedomostni-soutez. Uzávěrka soutěže je 31. května 2012.

„Soutěží se celkem ve čtyř věkových kategoriích. Pokud soutěžící zodpoví správně všech deset otázek, postupuje do slosování o věcné ceny, kde budou v každé věkové kategorii vylosováni tři výherci,“ říká Jakub Juda, pracovník správy parku pro environmenální výchovu.

Vědomostní soutěž Náš národní park České Švýcarsko vyhlašuje správa parku každoročně a letos probíhá již po dvanácté. Od prvního vyhlášení soutěže v roce 2001 se jí zúčastnilo celkem již 3500 soutěžících.

Ilustrační foto: Jedna ze soutěžních otázek se týká také této velmi známé vyhlídky v národním parku České Švýcarsko.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace