Nový šéf Povodí má vyřešit brněnská nábřeží

28. března 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

řeka Morava

Lepší management a správa peněz, investice do protipovodňových opatření, hlavně na Svratce a Svitavě v Brně, a revitalizace zdejších nábřeží. To jsou podle ministra zemědělství Mariana Jurečky tři hlavní úkoly pro nového ředitele Povodí Moravy.

Jak připomíná jihomoravská mutace deníku Mladá fronta DNES, tím je ode dneška Václav Gargulák. Bývalý manažer mlékárny Yoplait či velkého lihovaru na Slovensku vyhrál výběrové řízení na pozici poté, co z ní Jurečka loni v prosinci odvolal Jana Hodovského. „Pan Gargulák je člověk, který přichází zvenku. Znám ho osobně a myslím, že se na tuto funkci hodí,“ poznamenal Jurečka.

Ten exšéfovi Hodovskému vytýkal hned několik věcí. „Neplnil stanové termíny, navíc nebyl schopný čerpat peníze na udržování vodních toků,“ uvedl Jurečka s tím, že ostatní ředitelé čerpají přes 80 procent určené částky, Hodovský jen 20. Rozdíl tak představuje desítky milionů korun. Hodovský, jenž nyní pracuje jako ředitel Asociace krajů ČR, už dříve uvedl, že jde o vykonstruované problémy.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – jižní Morava, ilustrační foto archiv Naše voda – řeka Morava

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině