Nový bazén se centru Písku stavět nebude, rozhodlo referendum

Aktualizováno 13. ledna 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

socialistický bazén v Písku ze 70.let - foto město Písek

V pátečním a sobotním referendum v Písku místní občané rozhodli, že nový plavecký bazén se nebude stavět v centru historického města na místě původního socialistického bazénu, ale jinde. Výsledky referenda oznámil mluvčí písecké radnice Roman Ondřich.   

Občané odpovídali na otázku: „Jste pro přemístění plaveckého bazénu (akvaparku) v Písku ze stávající lokality pod historickými městskými hradbami na jiné místo a po dobu výstavby nového zachování provozu v plaveckém stadionu stávajícím?“

Referenda se zúčastnilo 44,50 % osob zapsaných v seznamech oprávněných osob, čímž byla splněna podmínka účasti alespoň 35% a referendum je platné.

K uvedené otázce hlasovalo ANO 9 471 osob, což činí 88,03% oprávněných osob, které se referenda zúčastnili a 39,18% osob zapsaných v seznamech oprávněných osob. Celkový počet platných hlasů pro odpověď NE činil 1 042 osob.

Rozhodnutí v místním referendu je závazné. Tím by měly skončit dlouholeté spory o nevkusnou socialistickou stavbu jen několik set metrů od známého gotického mostu.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace