Nové systémy pro využití srážkových vod

24. ledna 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

ASIO-odlucovac-lehkych-kapalin-as-top_02

Rozšiřování nabídky výrobků zaměřených na úsporu vody a energií v domech využitím srážkových vod, recyklací šedých vod a recyklací tepla z odpadních vod hlásí společnost ASIO, spol. s.r,o. na svých webových stránkách.

V nové nabídce společnosti nabídce se tak objeví systém určený k distribuci provozních vod (dešťových vod, případně bílých vod) v budově a k doplňování tohoto systému pitnou vodou – AS-RAINMASTER, a to dokonce v několika variantách. Ty složitější ukazují i množství vod v zásobní nádrži. V každém případě je to zařízení, které je optimalizováno po stránce spotřeby elektrické energie (asi nejekonomičtější zařízení na trhu) a vyvíjeno s požadavkem na nejnižší úroveň hluku při provozu. Celý systém na využití srážkové vody jako provozní je pak unikátní v tom, že ve srovnání s ostatními dokáže zachytit nejvíce srážkových vod. Předčisticí zařízení AS-PURAIN, které tento ukazatel ovlivňuje nejvíce, je navrženo v podstatě tak, že v době menších dešťů (kterých je většina – 97 procent) zachytí veškerou vodu a jen v době velkých dešťů pak část vody slouží k vyčištění filtračního zařízení – tímto způsobem budou v budoucnu vybaveny zásobníky AS-REWA. Při filtraci se tak ztratí jen asi dvě procenta srážkové vody.

Celý systém je pak možné umístit jak do budovy (sklep, technické podlaží, zvláštní místnost v přízemí), tak i částečně mimo budovu –nádrž do terénu, s tím, že každé uspořádání má své přednosti. Pro využití srážkových vod ze zpevněných ploch je pak možno využít i zařízení AS-PURAIN, které pracuje na principu spádového filtru.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka