Nová nádrž přiblíží vodní život

Aktualizováno 25. dubna 2011 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Přehrady a vodní díla

Nový areál volného času začne ještě letos vyrůstat v okolí pramene Svatého Floriána v Černovicích. Dle informací Brněnského deníku nechá tamní radnice opravit blízkou cyklostezku, vznikne tam i vodní nádrž.

„Poslouží především k naučným účelům. Vysázíme do ní vodní rostliny a nasadíme tam také ryby. Lidé se pak z cedulek dozvědí, jaké rostliny a živočiši v nádrži žijí,“ uvedl černovický starosta Jiří Hladík. Voda do nádrže přiteče ze stávajícího pramene svatého Floriána. Podle místostarosty Černovic Ladislava Kotíka vznikne v blízkosti pramene také odpočívadlo se stolky a lavicemi i dvě hřiště pro míčové hry.

Lidé z okolí změny vítají. „Jsem ráda, že to tam zútulní. Chodíme k pramenu často s dětmi. Proto oceníme, když se u rybníčku něco nového naučí,“ řekla například Kristýna Válková.
Areál vyroste mezi Mírovou ulicí a továrnou Mosilana. „Na východě jej ohraničí zástavba starých Černovic, na západě pak železniční trať a řeka Svitava,“ upřesnil Kotík. Veškeré práce vyjdou na téměř sedm a půl milionu korun. „Asi dvě třetiny této částky pokryjí dotace,“ podotkl místostarosta.

Zdroj: Brněnský deník

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla