Nová aplikace se hodí: Dodá vám aktuální stavy a průtoky v povodí Labe

Aktualizováno 23. července 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

stavy

Státní podnik Povodí Labe vyvinul mobilní aplikaci Stavy a Průtoky (mS@P), která umožňuje na mobilních zařízeních získat informace o aktuálních vodních stavech a průtocích z průtokoměrných stanic na tocích v územní působnosti státního podniku Povodí Labe, zveřejňované současně na http://www.pla.cz/portal/sap/cz. Oznámila to mluvčí povodí Jana Burianová.

Významnou novinkou je možnost sledování jednotlivých stanic a nastavení alarmových limitů pro stupně povodňové aktivity a libovolné vodní stavy i průtoky. Při překročení nastavených limitů obdrží uživatel informaci o překročení a aktuálním stavu sledované veličiny formou zprávy na displeji (push notifikace). Aplikace umožňuje rovněž mobilní přístup k dalším informacím:

zpráva o povodňové situaci

stav labské vodní cesty (LVC)

informace k omezení plavebního provozu na LVC

informace k proplavování na LVC

program špičkových MVE

mimořádné manipulace na VD

Nová aplikace je v tuto chvíli dostupná pro zařízení s operačním systémem Android od verze 4.0 a vyšší, ke stažení je zdarma prostřednictvím Google Play pod názvem „Stavy a průtoky“, autor Povodí Labe, státní podnik. Podmínkou pro plnou funkčnost aplikace je datové připojení.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině