Nová cyklostezka povede hlavně kolem Labe

20. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

můstek - Labe - Čelákovice IMG_3358

Dva miliony korun poskytl Královéhradecký kraj na realizaci další etapy stavby cyklostezky „Mechu a perníku“ mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Její trasa bude přitom podle serveru Kralovehradeckenovinky.cz součástí plánované Labské stezky.

„Dotace je určená především pro výkupy pozemků v rámci území Hradec Králové – Vysoká nad Labem, na doprovodnou inženýrskou činnost a na finanční podíl na projektových dokumentacích pro stavební povolení a provedení stavby. Královéhradecký kraj dlouhodobě podporuje rozvoj cyklodopravy a poskytuje granty na další vylepšování sítě cyklostezek a cyklotras, dotuje i provoz cyklobusů,“ řekl hejtman Lubomír Franc.

Převážná část cyklostezky je situována do povodí řeky Labe. Cyklostezka by měla být dlouhá téměř devatenáct kilometrů a bude součástí plánované Labské stezky směřující z Krkonoš podél Labe až do Hamburku. Úsek cyklostezky na území Královéhradeckého kraje měří asi 9,5 kilometru. Trasa je rozdělena na čtyři úseky, které je možno realizovat samostatně.

Finanční příspěvek kraje dostane Svazek obcí Hradubická labská, který byl založený zástupci osmi obcí, jež se nacházejí na trase plánované cyklostezky „Mechu a perníku“ – Vysoká nad Labem, Bukovina, Dříteč, Němčice, Staré Hradiště, Ráby a města Hradec Králové a Pardubice. Kofinancováni etapy Hradec Králové – Vysoká nad Labem bude souběžné s městem Hradec Králové, který schválil stejnou výši příspěvku pro stejné účely. Dotace by měly zajistit výkupy pozemků a zpracování potřebných dokumentací v roce 2014. V roce 2015 by se mohl začít záměr realizovat.

Zdroj: www.kralovehradeckenovinky.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině