Nevíte, jak rychle a bezpečně dezinfikovat vodu? Pořiďte si STERIPEN

18. února 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

STERIPEN

STERIPEN je malý aparátek využívající ke sterilizaci vody obyčejné ultrafialové záření (UV), které dokáže ve vodě zlikvidovat 99,99 procenta bakterií. Píše o něm facebooková verze portálu Naše voda.

Podle návodu stačí vložit STERIPEN do lahve s vodou, stisknout knoflík a chvilku počkat. Můžete zvolit dvojí režim. Desinfekci půl litru vody, která trvá 40 sekund, nebo jednoho litru vody, jejíž vyčištění trvá 90 sekund. Na displeji přístrojku se rozsvítí usmívající se smajlík, což je znamení, že voda je pitná. Pokud vytáhnete pero z lahve dříve, objeví se zamračený smejlík oznamující, že máte ještě chvíli počkat.

Protože samotné UV záření není pro lidské oko viditelné, je lampa tzv. „fluorescenční“ – obsahuje fluorescenční prvek, který po vybuzení UV zářením emituje nám viditelné světlo a tak vizuálně poznáme, zda je STERIPEN v provozu. Čištění vody UV zářením poskytuje mnoho výhod. Nejenže je bezpečné a efektivní, ale UV záření nemění chuť, pH, ani další vlastnosti vody a pracuje bez jakýchkoliv chemikálií.

STERIPEN získal ocenění WQA Gold Seal, potvrzující, že ošetřuje vodu bezpečně a účinně.

Zdroj: Facebook Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka