Netradiční pohledy na Vltavu – z kavárny Tančícího domu

Aktualizováno 24. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vltava - Tančící dům

Tančící dům – moderní stavbu na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí, zná zřejmě každý. Ne každý však ví, že tamní restaurace Ginger & Fred skýtá už rok nevšední pohledy na Prahu a Vltavu. Klikni zde! Redakce portálu Naše voda vám je nyní nabízí.

Fotoseriál z návštěvy si můžete prohlédnout na facebookové verzi portálu Naše voda. Do zmiňované restaurace se zájemci mohou dostat z přízemí přes recepci výtahem do posledního, sedmého patra. Tam naleznete před necelým rokem otevřenou restauraci Ginger & Fred s uměleckým interiérem, kde si můžete vychutnat nejen mezinárodní kuchyni, ale právě i unikátní výhledy na Prahu s Vltavou. Na vyhlídku se dostanete po schodech vpravo před hlavním vchodem do restaurace. Tam je umístěna horní část restaurace, kde se sice vstup na vyhlídku neplatí, ale pokud si dáte alespoň kávu, na vyhlídku máte přístup. Jsou zde umístěné sedáky s odkládacími plochami, kde si výhled můžete vychutnat i vsedě. Pro návštěvníky je na vyhlídce umístěn také dalekohled.

Tančící dům, jinak také Ginger & Fred, původně nazývaný Nationale Nederlanden Building, byl dokončen v roce 1996 a je pojmenován podle tvaru svých dvou nárožních věží, inspirovaných slavným meziválečným tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogersové. Tančící dům navrhl Vlado Milunić spolu s Frankem O. Gehrym, interiéry kanceláří investora byly z části svěřeny britské architektce českého původu Evě Jiřičné.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě