V některých lokalitách je zhoršená kvalita koupacích vod

9. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Hostivař - DSCN2971

Na území ČR je v současné době již několik lokalit, v nichž není voda vhodná ke koupání. Vyplývá to z monitoringu jakosti povrchových vod, jehož výsledky lze najít na serveru www.koupacivody.cz.

Voda nevhodná ke koupání (červený symbol) je podle uvedeného serveru na dvou lokalitách, a to na Staňkovském rybníku na Třeboňsku a v Praze na koupališti Šeberák – u mola. Na dalších deseti lokalitách je pak zhoršená jakost vody (oranžový symbol), taková situace je na rybníku Hejtman na Třeboňsku, na pěti lokalitách kolem vodní nádrže Orlík (Podolsko, Popelky, Trhovky, Podskalí a Lavičky), v Praze na koupališti Hostivař – pláž 1, na Velkém rybníku na Karlovarsku, na koupališti Sluníčko v Chrastavě a na Moravě u vodní nádrže Brušperk I.

Na dalších 20 místech je pak podle serveru voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi (zelený symbol). Kvalitu vody ke koupání kontrolují hygienici, kteří monitorují zhruba 120 lokalit koupacích vod. Zmiňovaný server provozuje Koordinační středisko pro rezortní informační systémy KSRZIS.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (koupaliště Hostivař)

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství